Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Резніченко Н.А.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Резніченко Н.А. 
Використання мембранного безперервного плазмаферезу в комплексному лікуванні пізніх гестозів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.А. Резніченко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Роботу присвячено питанням використання мембранного безперервного плазмаферезу в комплексному лікуванні пізніх гестозів. Вивчено показники гемостазу, імунної відповіді, гормонального біохімічного профілів, фетоплацентарного комплексу, стану плода за даними кардіотокографії до і після проведення курсів мембранного безперервного плазмаферезу. Розроблено і науково обгрунтовано схему використання мембранного безперервного плазмаферезу в комплексному лікуванні вагітних з пізнім гестозом, яка дозволяє знизити частоту акушерських і перинатальних ускладнень при цій патології та показано її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-5
Шифр НБУВ: РА307242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Резніченко Н.А. 
Клініко-патогенетичне значення порушень системи імунітету й їхня корекція при генітальному кандидозі у жінок: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.08 / Н.А. Резніченко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 36 с. — укp.

Вирішено актуальну наукову проблему клініко-патогенетичного обгрунтування порушень системи імунітету та їх корекції за генітального кандидозу (ГК) у жінок шляхом розробки нових науково обгрунтованих методів діагностики, прогнозування, профілактики та лікування ГК у жінок репродуктивного віку. Проведено ретроспективний аналіз випадків ГК та виявлено, що первинна безплідність була в 46,00 %, вторинна - у 54,00 % пацієнток. У структурі гінекологічної патології кольпіт виявлено у 41,40 % пацієнток, сальпінгіт - у 39,40 %, ерозія шийки матки - у 34,60 %. За результатами аналізу установлено достовірну залежність показників імунного статусу від наявності ГК. У жінок з ГК розвиток імнунної відповіді відбувається за рахунок гуморальної ланки та має прояв у виробленні антитіл на основі імуноглобулінів класів A, G і M та їх взаємозв'язку з подальшим зв'язуванням у комплекс антиген-антитіло, тобто циркулюючий імунний комплекс. Розвиток гуморальної імунної відповіді триває за фазами продукції імуноглобулінів, утворюються циркулюючі імунні комплекси, виявлені внаслідок обстеження пацієнток з ГК, що доводить універсальний механізм підтримки імунною системою гомеостазу організму за антигенної стимуляції різного генезу. Підвищені рівні IgE до C. alicans у секреті піхви частіше виявлено у пацієнток з ГК тривалістю до 5-ти років., за цього найвищі рівні зазначених антитіл реєстровано в осіб з тривалістю більше 10-ти років. У пацієнток з ГК тривалістю до 5-ти років у 80 % індекс авідності становив більше 20 %, від 5-ти до 10-ти років - у 75 % більше 25 %, 10 і більше років у 87 % більше 29 %, що дозволяє використовувати даний метод для визначення активності генітального кандидозу. Розроблено першу вітчизняну тест-систему для визначення низькоавідних антитіл класу G до C. albicans, на базі якої установлено, що в жінок з ГК середній рівень індексу авідності та частота реєстрації низькоавідних антитіл вірогідно перевищує аналогічні показники у пацієнтів контрольної групи. Установлено, що розроблена та впроваджена науково обгрунтована схема профілактики та лікування ГК сприяє відновленню репродуктивної функції - вагітність наступила в 11,0 % пацієнток, ефективність проведеної терапії становила 87,3 - 98,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.017-5 +
Шифр НБУВ: РА350660

Рубрики:

      
3.

Резніченко Н.А. 
Українська проза для дітей 60 - 80-х років XX століття (жанрово-стильові модифікації): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.А. Резніченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Висвітлено жанрово-стильові модифікації українського письменства для дітей 1960 - 1980-х рр. як складову всієї літератури. У світоглядному, естетичному, композиційно-сюжетному, образному, хронотопному аспектах вивченно жанрово-стильові особливості малодосліджених прозових творів для дітей. Розкрито індивідуальну творчу специфіку, багатогранність стилю художньої прози В. Нестайка, Я. Стельмаха, О. Гончара, В. Близнеця, Г. Тютюнника, Є. Гуцала, принципи творення дитячих характерів. Визначено три домінантні жанрово-стильові модифікації (пригодницьку, лірико-імпресіоністичну, інтелектуально-психологічну прозу) масиву літератури для дітей зазначеного періоду. Висвітлено тенденції розвитку літератури для дітей та виявлено розмаїття творчих пошуків прозаїків, різноманітності форм і способів художнього освоєння дійсності, які свідчать, що у письменстві для юного читача утвердилася система жанрів, принципи типізації, які були проявом загальної тенденції українського письменства другої половини XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА363315

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського